SSS

Huncalife Firması Hakkında

1Huncalife Nedir?
1957 yılında kurulan Hunca Kozmetik, Türk kozmetik endüstrisinin en köklü kuruluşlarından biridir. Hem deodorant hem de parfüm segmentinde yerel lider konumunda bulunan Hunca, yaratıcı kimliği ile tercih edilerek her zaman ön plana çıkmıştır. 1978 yılında Türkiye’nin ilk yerli erkek parfümü ve aftershave serisi olan Madigan ile başlayan yolculuğunda She, Caldion, Jagler, Viva Caprio gibi markaları ile hem Dünyada hem de Türkiye’de büyük ilgi görmektedir. Hunca, 2011 yılında, yarım asrı aşkın geçmişinden gelen güçle tecrübesini birleştirerek HuncaLife markasıyla doğrudan satış dünyasına adım atmıştır.
2Huncalife firmasının İyi üretim sertifikası ve ISO 9001 Kalite yönetim sertifikası var mı?
GMP (Good Manufacturing Practices) Türkçe anlamı ile iyi üretim uygulamaları , ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartlara ilişkin koruyucu önlemleri içerir. Üretimimiz, GMP’ye uygun olarak yapılmakta, gerekli tüm hijyenik koşullar sağlanmaktadır. Bu koşullar dahilinde üretim gerçekleştirilmekte. ISO 9001 Belgesi ise ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler. Web sitesinde “Temsilciye özel” sayfasında Basılı Malzemeler bölümünde hem GMP sertifikasına hemde ISO 9001 belgesine ulaşabilirsin. Satış için sana yardımcı olacak tüm basılı malzemelere bu bölümde bulunmaktadır.
3HuncaLife ürünleri Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı mı?
Mevcut kanun ve yönetmeliğe uygun olarak kozmetik ürünlerimizin bildirimlerini Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna yapmaktayız.
4Doğrudan satış nedir?
Doğrudan satış; ürünlerin veya hizmetlerin tüketicilere doğrudan sunulduğu bir pazarlama tekniğidir. Doğrudan satış; bir satıcının anlatması ve/veya göstererek tanıtması yoluyla bir tüketim malının veya hizmetinin tüketiciye evinde, bir tanıdığının evinde, iş yerinde veya satıcıya ait bir başka yerde doğrudan satışının gerçekleşmesidir.
5Doğrudan satışın faydaları nelerdir?
Doğrudan satış sistemi gerek tüketiciler için, gerekse de girişimciler için önemli fırsatlar ve faydalar sunmaktadır. Öncelikle, doğrudan satış girişimciler için esnek çalışma imkanı demektir. Artan zamanınızda yapabileceğiniz, kendinize ek gelir sağlayabileceğiniz bir iş imkanıdır. Bir diğer önemli avantaj ise, satıcı için herhangi bir sermaye gerektirmemesidir. Normal şartlarda, bir iş kurmak istediğinizde, bir dizi prosedürle uğraşmanız, bir mekan kiralamanız ve bununla birlikte farklı maliyetlere katlanmanız gerekmektedir. Doğrudan satışta bunların hiç birisi söz konusu değildir. Tek yapacağınız ürünü doğru bir şekilde müşteriye ulaştırmaktır.
6Doğrudan Satış Derneği (DSD) nedir?
Doğrudan Satış Derneği (DSD) ülkemizde Ağustos 1994 de kurulmuştur. DSD, tüketici haklarını gözetmeye ve aynı zamanda doğrudan satış işi ile uğraşan bağımsız satıcılara destek vermeye yönelik birçok prensip ve standardı ortaya koymuştur. Tüm Türkiye genelinde faaliyet gösteren DSD, merkezi Belçika, Brüksel’de bulunana Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) ve merkezi A.B.D Washington’da bulunan Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’nun (WFDSA) üyesi olup; tüketici hakları, ticaret, ekonomi gibi başlıkları içeren geniş kapsamlı bir programın da aktif katılımcısı durumundadır.
7Neden doğrudan satış yoluyla alışveriş yapmalıyım?
Doğrudan satış tüketicilere zamandan tasarruf ve kolaylık seçeneklerini sağlar. Satın almak istediğiniz ürünü istediğiniz zaman istediğiniz yerde herhangi bir satış noktasına gitmeden alabilirsiniz. Doğrudan satış tüketiciye, evinin veya kendisinin birçok ihtiyacını, ürünlerin detaylı özelliklerini kendisine bire bir anlatacak satış temsilcisinden özel hizmet ile satın alma fırsatını sunar.
8Huncalife Doğrudan Satış Derneğine üye midir?
Huncalife Doğrudan Satış Derneği’ne üye olan yurt içi kaynaklı sermaye ile kurulmuş tek Türk firmasıdır. Huncalife derneğin yayınladığı tüm ilke ve yönetmeliklere uygun hareket etmektedir.
9Huncalife Türk Firması mıdır?
% 100 Türk Şirketi olan HuncaLife, Tekirdağ/ Çerkezköy’de 22 dönüm arazi üzerine kurulu üretim tesislerinde ürettiği 1000’in üzerinde güzellik ve bakım ürününü kendi Ar-Ge merkezinde geliştirrerek üretmektedir.
10Huncalife Ürünleri Kimyasal Madde içeriyor mu?
Huncalife ürettiği ürünlerin içeriğinden, üretim şekillerine, bu ürünlerin ambalajlarından dağıtımına kadar insan sağlığına duyarlı hareket etmeyi birincil önceliği olarak görmektedir. Bu yüzden kaliteli ve insan doğasına uyumlu formülasyonlar üzerinde çalışmakta, yüksek kaliteli, izlenebilir, doğal içerikler kullanmaya özen göstermektedir. Ürünlerimizde, kalitesi sertifikalarla kanıtlanmış 100’ün üzerinde bitkisel hammadde kullanılmaktadır. Ancak ürünlerimizin en yüksek güvenilirlikte olması amacıyla, yerine etkili doğal bir alternatif bulunmadığında, sentetik hammaddeler kullanmayı tercih ederiz. Bu ilkeler öncülüğünde ürünlerimizde, Fitalat, alüminyum ve ağır yağlar kullanmıyoruz. Ürünlerimizin birçoğunda paraben, parafin gibi koruyucu maddeler kullanmıyoruz. Silikon, fosfat ve doğaya zararlı sentetik boyarmaddeleri tercih etmiyoruz.
11Huncalife Hayvanlar Üzerinde Test Ediliyor mu?
Huncalife Ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyor, dermatolojik ve oftalmolojik testleri tercih ediyoruz.
12Huncalife Firması'nın Ürünlerinin Üretim Yeri Nerede?
HuncaLife, tüm ürünlerini Tekirdağ - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 22 dönüm arazi üzerine kurulu, son teknoloji üretim imkanlarına sahip tesisinde üretmektedir. Tesis, kozmetik kategorisindeki pek çok ürünü sağlıklı yaşam ilkeleri çerçevesinde üretme kapasitesine sahip Türkiye’nin önde gelen kozmetik fabrikalarından birisidir.
13Huncalife Ürünleri Doğaya Ve Çevreye Dost mudur?
Yeni çıkan her ürünün çevreye olan etkisi, araştırma ve geliştirme aşamasından nihai tüketiciye ulaştığı noktaya kadar takip edilmekte ve çevreye minimum zarar verecek şekilde organize edilmektedir. Bu yüzden çevreyi en az kirleten, yenilenebilir ve dönüştürülebilir materyaller kullanmaya özen gösteririz. Çevko ile Çalışmaya Başlayan İlk Kozmetik Firmalarından Biri Olarak Üretim Tesislerimizde, Geri dönüşümlü koli, kutu ve kağıt kullanmaya dikkat ediyoruz, Katı atıklarımızı doğaya zarar vermeyecek şekilde elimine ediyoruz, Sürdürülebilir enerjiyi desteklemek için enerji ve su tüketimimizi azaltıyoruz, Sıvı atıklarımızı arıtarak çevreye zararsız hale getiriyoruz, Çevreye ve insan sağlığına riskli olan kontamine atıklarımızı atık toplama merkezlerine iletiyoruz,
14Huncalife Ürünlerinin Helal Sertifikası Var mıdır?
HELAL ÜRÜN SERTİFİKASI, ürünleri, katkı maddelerini, hazırlama ve işleme yöntemlerini, temizlik ve sağlık şartlarını, islami kurallara uygun katı güvenlik kuralları içinde denetleyen tarafsız bir bilirkişi raporudur. Bu belge ile ürünlerimizde islami kurallara aykırı hammaddeler kullanmadığımızı garanti ederiz.
15Huncalife Firmasının Sertifikaları Nelerdir?
Tesislerimizde üretim faaliyetleri, çevreye ve insan sağlığına duyarlı olarak gerek Türkiye’de yürürlükte olan kanun ve yönetmeliklere gerekse Avrupa Birliği’nin yürürlüğe koymuş olduğu standart ve yönetmeliklere uygun olarak yürütülmektedir. Bu kapsamda sahip olduğumuz belgeler; GMP BELGESİ, üretilen ürünlerin iç ve dış faktörlerden etkilenerek kirlenmesini önlemek ve azaltmak için işletme ile ilgili koruyucu önlemleri kapsar. Bu belge ile ürünlerimizin, üretim süreci başından tüketiciye ulaşana kadar sağlık, güvenlik ve çevre standartları dahilinde üretildiğini garanti ederiz. ISO 9001 KALİTE BELGESİ, işletmelerin sevk ve idaresinde tüm süreçlerin dokümante edildiği ve bu dokümantasyon yapısı içerisinde süreçlerin kayıt altına alındığı bir yönetim yaklaşımıdır. Bu belge ile ürünlerimizin sürdürülebilir ve tekrar edilebilir prosesler ile üretildiğini ve her ürünümüzün kayıt altına alındığını garanti ederiz. HELAL ÜRÜN SERTİFİKASI, ürünleri, katkı maddelerini, hazırlama ve işleme yöntemlerini, temizlik ve sağlık şartlarını, islami kurallara uygun katı güvenlik kuralları içinde denetleyen tarafsız bir bilirkişi raporudur. Bu belge ile ürünlerimizde islami kurallara aykırı hammaddeler kullanmadığımızı garanti ederiz. TURQUALITY BELGESİ, Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. Bu belge ile uluslararası arenade Türkiye’nin ve Türk markalarının gücünü arttırmak için, yeterli donanım ve vizyona sahip olduğumuzu garantileriz. DOĞRUDAN SATIŞ DERNEĞİ, sektörde çalışan hem firma hem de bağımsız temsilcilerin daha iyi konumlara gelebilmesi amacıyla kurulmuş, Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) ve Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) üyesi olan bir kuruluştur. Derneğe olan üyeliğimiz ile sektörümüzün olmazsa olmazı olan güven duygusunun pekiştirilmesi ve sektör sorunlarının çözülmesi amacıyla gerekli her tür faaliyeti yerine getirmeye çalıştığımızı garantileriz.
16Neden Huncalife ?
%100 Yerli sermaye ile kurulan Parfüm kategorisinde pazar lideri olan Türkiye’nin en yüksek primini veren Katalog satışı üzerinden %40 kazanç sağlayan İnsan ve çevre sağlığına dost ürünler üreten Yurtiçi ve Yurtdışın da geçerliliği olan güvenilir sertifikalara sahip Hiçbir yatırım yapmadan kendi işinizi kurabilme imkânı ve yüksek gelir elde etme hakkı veren Miras bırakma Doğrudan satış derneğine üye olan tek Türk firmasıdır.
17HuncaLife ürünlerini nasıl satın alabilirim?
Ürünlerimiz, HuncaLife temsilcileri aracılığıyla satılmaktadır. Size en yakın bölgede bulunan HuncaLife temsilcisi ile görüşerek, müşteri olarak tüm siparişlerinizi ona verebilir ya da sistem üzerinden HuncaLife temsilcisi olup ürünlerimizi %40 kazanç fırsatı ile satın alabilirsiniz.
18Huncalife ile Kazana bilir miyim?
Huncalife, iş ortaklarına birçok avantaj sunar. En çok ve en kolay kazandıran %24 prim veren sistem yapısına sahip, yüksek performansın ödüllendirildiği Huncalife sistemi sayesinde, sağlam bir ek gelir elde imkânı bulursunuz. Sağlıklı, güvenilir ve kaliteli ürünler kullanırken, bu ürünleri gönül rahatlığı ile bir başkasına tavsiye edebilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürün çeşitliliğine sahip HuncaLife, her ay birbirinden avantajlı fiyat ve çarpıcı fırsatlar sunar. HuncaLife sizin için, hedefinize gittiğiniz bu yolda kariyerinizi destekleyici ürün eğitimi, satış teknikleri, kişisel gelişim seminerleri vb. eğitimler verir. Türkiye’nin ve Dünya’nın en güzel yerlerine seyahat etme, hayalinizdeki arabaya kavuşma fırsatı sunar. Sizde HuncaLife ile kendi işinizi kurabilir, aile bütçenize katkıda bulunabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz. HuncaLife ile hayatınızı değiştirmek için bugün başlayın ve kazanç planımıza göz atın.
19HuncaLife temsilcisi kimdir?
HuncaLife sistemine katılmış, HL ürünlerini kullanan ve tavsiye edip bu sistemden para kazanan serbest bir girişimcidir.
20HuncaLife sponsoru / lideri kimdir?
Sizi HuncaLife sistemine dahil eden kişiye verilen ünvandır. Örneğin; 'X kişisi benim liderim/sponsorum.'
21Huncalife'da Katalog Satış Kar Oranı Kaçtır?
Katalog satışı üzerinden %40 kazanç sunar.
22Katalog ve kampanya nedir?
Huncalife her ay farklı promosyonlar hazırlamakta ve bunu aylık hazırladığı kataloglarında sunmaktadır. Her bir katalogda yüzlerce ürün ve kampanya bulunmaktadır. Kampanya dönemi kataloglarda belirtilmektedir.
23Hayallerinizin Sesi nedir?
Hayallerinin sesi Huncalife satış temsilcilerine özel olarak hazırlanan, yeni başlayacak ve mevcut temsilcilerimiz için sunulan kampanya, teşvik programları, liderlerimizin başarı hikayeleri, fırsat ve eğitim toplantılarımızın takvimi, temsilci buluşmalarının anlatıldığı basılı bir dergidir.
24Müşteri Hizmetleri hangi saatlerde çalışır?
HuncaLife Müşteri Hizmetleri Hattı Pazartesi-Cuma 08:30-18:15 saatleri arasında hizmet vermektedir.
25Herhangi bir sorunda kiminle iletişime geçebilirim?
musterihizmetleri@huncalife.com.tr adresinden ya da 0850 333 20 30 ya da 0850 333 80 90 HuncaLife Müşteri Hizmetleri Hattımız ile iletişime geçebilirsin.
26Temsilci, Sponsor/Lider kime denir?
Sponsor/Lider: Bir HuncaLife Temsilcisinin, HuncaLife doğrudan satış organizasyonuna kazandıran ve soyağacında, bu kişinin hemen üzerinde yer alan HuncaLife Temsilcisi. Temsilci: HuncaLife ürünlerini, Temsilci Fiyatı üzerinden satın alan, bu ürünleri ÖnerilenTüketici Fiyatı üzerinden satma ve kendisi gibi bağımsız HuncaLife Temsilcilerinden oluşan ekip/ grup kurma hakkı verilmiş olan, bu faaliyetleri sonucunda da HuncaLife Kazanç Planında öngörülen kazançları elde edebilen gerçek kişi.
27Ekip kurmanın yararları nelerdir?
Sponsora bağlı olabilirsiniz. Şirkete direk bağlı çalışabilirsiniz. Daha fazla prim kazanmak için ekibinizi büyütebilirsiniz.
28Herkesi temsilci yapabilir miyim?
18 yaşını doldurmuş herkes temsilci olabilir, ancak senin satış yapabilmen ve gelişebilmen için Potansiyel kişilerin temsilci olması önemlidir. Temsilci olarak gelen kişiden sorumlu sponsorudur.
29HuncaLife Organizasyonlarına katılım koşulları nelerdir?
Organizasyonlara katılım koşulları web sitesinde, sana özel sayfada (Temsilci sayfasında) “Duyurular” başlığı altında yapılmaktadır. Bu bölümden detayları öğrenebilirsin.
30Kampanyalardan nasıl haberdar olurum?
Web sitesinde, sana özel sayfada (Temsilci sayfasında) “Duyurular” başlığı altında kampanya duyuruları yapılmaktadır. Bu bölümü mutlaka incelemelisin.
31Internet ortamında ürünlerin satışı yapılabilir mi?
Ürünlerin internet aracılığı ile satışı yasaktır. Bununla ilgili tespi edilen sponsorlar,liderler, temsilciler öncelikle yazılı olarak uyarılacak, eylemin devam etmesi durumunda üyeliği sonlandırılacaktır. Temsilci/sponsor/lider dışında 3.cü kişilerin yaptığı satışlardan kuruluşumuzun sorumluluğu bulunmamaktadır.

Huncalife Sipariş İşlemleri Hakkında

1Temsilci olmadan sipariş verebilir miyim?
HuncaLife temsilcisi veya sponsoru aracılığıyla üye olmadan sipariş verebilirsiniz.
2HuncaLife ürünlerini nasıl satın alabilirim?
Ürünlerimiz, HuncaLife temsilcileri aracılığıyla satılmaktadır. HuncaLife temsilcisi ile görüşerek, müşteri olarak tüm siparişlerinizi ona verebilir ya da sistem üzerinden HuncaLife temsilcisi olup ürünlerimizi %40 kazanç fırsatı ile satın alabilirsiniz.
3Huncalife ürünleri satarak ne kadar kazanabilirim?
Bu tamamen sana bağlı. Her ay hazırladığımız katalog, düzenlediğimiz kampanyalarda yeni satışa sunulan ürünler ve inanılmaz promosyonlarla daha kolay satış yapabilirsin. Sana bağlı ekibi ne kadar doğru yönlendirir ve bilgilendirirsen o kadar çok kazanırsın. Detaylı bilgi almak için 0 533 280 88 20 hattımıza ulaşabilirsin.
4Temsilci kaydımı yaptım ne zaman alışveriş yapmaya başlayabilirim?
Sistemde kayıt oluşturduktan sonra temsilciliğiniz aktif duruma gelir. Dilediğiniz zaman alışveriş yapmaya başlayabilir siniz.
5Nasıl sipariş oluşturabilirim?
1. HuncaLife sistemine kayıt ol. 2. Kişisel bilgilerini eksiksiz doldur. 3. Kullanıcı adı ve şifren ile sisteme giriş yap. 4. Dilediğin ürünleri seç ve sepetine ekle. 5. Teslimat adresini belirleyip, ödeme yöntemini seçin. 6. Hizmet almak istediğin kargo firmasını seçin. 7. Siparişini tamamla. İnternet üzerinden siparişte ödemeler, banka havalesi, posta Havalesi, kredi kartı ödemesi, açık hesap ile ödeme veya kapıda ödeme ile yapılabilir.
6Kataloğa online nasıl ulaşabilirim?
İnternet sitemizde ana sayfa ekranında sağ üst köşede ilgili aya ait kataloğu inceleyebilirsin. Dilersen kategori bazında ürünleri inceleyebilir, 0 533 280 88 20 nolu telefonu arayarak sipariş verebilirsin.
7Huncalife Siparişlerim Kaç Günde Elime Ulaşır?
En az 3 iş günü içerisinde Seçmiş olduğunuz kargo ve bulunduğunuz ikamet adresinize göre de değişebilir .
8Adres bilgilerim neden isteniyor?
Oluşturduğunuz siparişlerin, belirteceğiniz adrese teslim olması için adres bilginiz gerekmektedir.
9Kredi kartı ile alışveriş yapıyorum, kart bilgilerim güvende mi?
Ödeme sistemimiz uluslararası güvenlik standartları kapsamında, 256 bit ile şifrelenmiş SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz, HuncaLife sisteminde kesinlikle saklanmamaktadır.
10Kargo ücreti ödememek için ne kadar sipariş girmeliyim?
Huncalife’da , kataloğundan temsilci fiyatlarıyla 120 TL’yi geçen siparişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. 120 TL altında kalan siparişler için kargo sıfırlama ürünü vardır. Bu ürünü alarak ücretsiz kargo imkanından faydalanabilirsiniz.
11Sipariş Kargo Takiibi Nasıl Yapabilirim?
Web sitemizde yer alan Siparişlerim kısmının altında yer alan kargo alanına tıklayarak kargo bilgilerine ulaşabilirsiniz.
12Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?
Siparişinizin faturalandırılmamış olması gerekmektedir. Müşteri hizmetleri departmanımızı arayarak siparişinizi iptal edebilir siniz.
13Kargo Sıfırlama ürünü nedir?
Kargo sıfırlama ürünü huncalife’ın belirlemiş olduğu üründür. Huncalife bunu belli dönemlerde belirler seçeneklerle sunduğu 1 kaç ürünü seçme hakkı verir bizlere Bu ürünü sepetinize eklediğinizde siparişiniz 120 TL altında kalsada kargo ücreti ödemezsiniz.
14Ödeme Yöntemleri Nelerdir?
Satın almak istediğiniz ürünlerin ödemesini gerçekleştirmek için size en uygun yöntemi seçebilirsiniz: Kredi Kartı Açık Hesap (Açık hesaptan yararlanabilmek için Temsilci Başvuru Formu, Temsilci Sözleşmesi, Bilgilendirme ve Değerlendirme Tutanağı ıslak imzalı olarak gönderilmelidir. Bu evrakların yanında kimlik fotokopisi ile adres bilgilerini doğrulayacak bir fatura ya da ikametgâh olmalıdır.) Banka Havalesi ( Banka havalesi ile verilen siparişlerin ödemesinin 3 iş günü içinde yapılması gerekmektedir.) Kapıda ödeme (Kredi kartı ile ya da nakit olarak yapılabilir.) PTT (PTT havalesi ile verilen siparişlerin ödemesinin 3 iş günü içinde yapılması gerekmektedir.)
15HuncaLife temsilciliğimi nasıl iptal ettirebilirim?
Hiç sipariş verilmediği takdirde 3 ay, sipariş verildiği durumda ise 6 ay sonunda temsilciliğiniz sistem tarafından pasif duruma getirilir. Bu süreleri beklemek istemeyen temsilcilerin, müşteri hizmetleri departmanına göndereceği yazılı istifa dilekçesi ile temsilciliğine son verilebilir. Tekrardan HuncaLife sistemine dahil olmak istenirse 6 ay beklemek gerekmektedir.
16Huncalife Ürün iade kuralları nelerdir?
Temsilci kargoyu kargo yetkilisinden teslim alırken, öncelikle kargo personelini bekletmeli, koli içerisindeki ürünleri faturası ile karşılaştırmalı, eksik/kırık ya da ayıplı ürün olup olmadığı konusunda kontrol sağlamalıdır. Eğer eksik, kırık ya da ayıplı ürün varsa kargo yetkilisinin yanında tutanak tutulmalı ve tutanak imzalatılmalıdır. Tutanak tutulmamış, eksik veya kırık ürün iade talepleri maalesef gerçekleştirilemeyecektir. Talebin Müşteri Hizmetlerine iletilmesinden sonra ürün, Temsilci İade Talep Formu doldurularak, satış sözleşmesi ve fatura ile birlikte merkezimize gönderilmelidir. (Özel Müşteriler için de aynı işleyiş söz konusudur). Üründen cayma iade hakkı 7 gün, fatura ve paketleme hatası 8 gün, ayıplı mal iade hakkı 30 gündür.
17Huncalife Siparişlerimi kapıda nasıl ödeye bilirim?
Huncalife’da ödemelerinizi kapıda yapabilirsiniz.Bu hizmet kargo şirketinin bir hizmeti olduğu için bedeli 8.5TL’dir. Bu bedeli ödememek için Huncalife’ın belirlemiş olduğu kapıda ödeme sıfırlama ürününlerinden dilediğinizi seçerek sepetinize eklemeniz yeterli olacaktır.
18Banka havalesi ile ödeme yaptığımda ne kadar ücret öderim?
Huncalife temsilcisi olduğunuzu belirterek ve Hunca Kozmetik adına ödemeye yapacağınızı beyan ederek Türkiye’nin her yerinden Akbank ve Yapı Kredi şube ve veznelerinden yapacağınız ödemelerde hiçbir ücret ödemezsiniz.
19Eksik Ve Hasarlı Ürünlerin Değişimi Var mıdır?
Huncalife dan gelen kolinizde eksik ürün çıkması durumunda bunu hemen müşteri temsilcilerine bildirmeniz gerekmektedir.Eksik çıkan ürün en kısa sürede size gönderilecektir. Koliniz de hasarlı ürün çıkması durumunda ürünü 30 gün içinde değişim yapabilirsiniz.Aynı zamanda hunca life’da 7 gün içinde aldığınız ürünün kullanılırlığını bozmamak kaydıyla cayma hakkınız vardır.
20İade Koşulları Neler dir?
Şikâyete konu olan ürünler Kalite Kontrol departmanı tarafından incelenmektedir. Üretime dayalı bir hata söz konusu ise iadesi alınmaktadır. Orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Basılı malzeme ve başlangıç seti iadesi kabul edilmemektedir.
21Huncalife Katalog Siparişi Nasıl verebilirim?
Sistemde bulunan katagoriler bölümünde satış araçlarından temin edebilirsiniz.
22Huncalife Tester Numune Nasıl Alabilirim?
Huncalife Sisteminize giriş yaptığınızda sağ üst köşede satış araçları bölümnde yardımcı malzemeler katogorisinde bulabilirsiniz.
23 Temsilci Sayfama Nereden Giriş Yapacağım?
Tarayıcınıza Huncalife Temsilci Girişi yazdığınız da Temsilci sayfamıza ulaşısınız.Temsilci numaranızı ve şifrenizi girerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.
24Huncalife Hakkında Merak Ettiğiniz Diğer Sorular için?
0 533 280 88 20 telefon hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
25Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?
Aras kargo, Yurtiçi kargo ve PTT ile çalışıyoruz.
26Siparişlerim ne zaman teslim edilir?
Sipariş kolisi ödeme yapıldıktan ve faturan hazırlandıktan sonra hazırlanır ve tarafına kargolanır. Bu durumun istisnası, kapıda ödeme veya açık hesap seçeneğinin tercih edilmiş olmasıdır. Siparişlerini temsilciye özel ekranda Temsilci Siparişlerim bölümünden kontrol edebilirsin. Siparişinle ilgili bir bilgiye web sitesi üzerinden ulaşamıyorsan, bize 0850 333 20 30 ya da 0850 333 80 90 numaralı telefondan hafta içi 08:30 – 18:15 saatleri arasında ulaşabilirsin. Ödemenin zamanında yapılmamasından, hesaba geçmemesinden dolayı gönderilemeyen sevkiyatlardan doğabilecek bir durumda HuncaLife sorumlu değildir / sorumlu tutulamaz.
27Katalog’tan sipariş verdiğim ürün neden gelmedi?
Hazırlanan kampanyaların beklenilenin üzerinde ilgi görmesi, zaman zaman ürünlerin erken bitmesine neden oluyor. Ürünlerin bitmesi durumunda satıştan kaldırılmış oluyor ve size gönderemiyoruz. Kampanyalardan yararlanmak için kampanyanın ilk günlerinde sipariş vermeni öneriyoruz.
28Kargom neden geç geliyor?
Sipariş ettiğin ürünün ödemesi Huncalife banka hesaplarına geçmeden fatura kesilemiyor ve bu nedenle kargo oluşturulamıyor. Ödemenin öncelikli olarak hesabından çıktığını kontrol etmelisin.
29İnternetten verdiğim siparişime nasıl ürün ekleyebilirim?
Siparişinizin faturalanmamış olması durumunda ürün eklenmesi için müşteri hizmetlerini arayabilirsin.
30Teslimat adresinde olmadığım durumlarda kargom ne oluyor?
Teslimat sırasında bizzat adreste bulunmaman halinde, siparişin teslimat adresinde bulunan aynı soyadlı kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir. Teslimat anında adreste kimsenin bulunmaması durumunda ise, kargo şirketi görevlisi senin için bir ihbar notu bırakacaktır ve paketini 3 gün bağlı olduğun şubede bekletecektir. Şubeden 3 gün içerisinde teslim alınmadığı durumlarda, paketin HuncaLife’a geri iade edilir.
31Siparişlerim ne zaman kargoya verilir?
Siparişi verilen ürünlerin kargoya verilme süresi, havalenin yapılmasından ve kredi kartı ile ödemede ise banka tarafından onay geldikten sonra en geç 7 (yedi) iş günüdür.
32Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?
Siparişini tamamlamadan önce web sitemiz üzerinden teslimat adresini değiştirebilirsin. Geçici teslimat adresi değişikliği için ise, sipariş girişi yaparken siparişini göndermeden önce Yeni adres kısmından adres değişikliğini gerçekleştirebilirsin.
33Banka ya da PTT havalesi ile ödeme yaparken açıklama kısmına ne yazılmalı?
Temsilci numarası ve Temsilcinin adı soyadı yazılmalıdır.
34Siparişimi PTT ya da Banka havalesi yolu ile girdim ancak siparişim elime ulaşmadı neden?
PTT veya banka havalesi ile sipariş girişi yaptığında fatura tutarının ödenmiş olması gerekmektedir.

Huncalife Üyelik İşlemleri Hakkında

1HuncaLife'da nasıl temsilci olabilirim?
Bir HuncaLife sponsoru aracılığı ile TC kimlik numaranızı vererek, web sitemiz üzerinden HuncaLife Başvuru Formu’nu doldurarak, iletişim telefonumuzdan bizi arayıp, TC kimlik numaranızı vererek HuncaLife temsilcisi olabilirsiniz. *18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.
2HuncaLife ürünlerini nasıl satın alabilirim?
Ürünlerimiz, HuncaLife temsilcileri aracılığıyla satılmaktadır. HuncaLife temsilcisi ile görüşerek, müşteri olarak tüm siparişlerinizi ona verebilir ya da sistem üzerinden HuncaLife temsilcisi olup ürünlerimizi %40 kazanç fırsatı ile satın alabilirsiniz.
3Temsilci kaydımı yaptım ne zaman çalışmaya başlayabilirim?
Sistemde kayıt oluşturduktan sonra temsilciliğiniz aktif duruma gelir. Dilediğiniz zaman sipariş verip, çalışmaya başlayabilirsiniz.
4Temsilci kaydımı yaptım ne zaman alışveriş yapmaya başlayabilirim?
Sistemde kayıt oluşturduktan sonra temsilciliğiniz aktif duruma gelir. Dilediğiniz zaman alışveriş yapmaya başlayabilir siniz.
5Temsilci olursam kayıt ücreti ödeyecek miyim?
Huncalife temsilcilik için herhangi bir kayıt ücreti ve aidat talep etmemektedir.
6Temsilci olmadan sipariş verebilir miyim?
HuncaLife temsilcisi veya sponsoru aracılığıyla üye olmadan sipariş verebilirsiniz.
7Huncalife Temsilcisi olmanın faydaları nelerdir?
Temsilci olduğun zaman kendi ihtiyaçlarını %40 indirimle alabilirsin. Kalite belgelerine sahip ve 70 yıllık birikimle üretilen ürünlerin verdiği güvenle ürünleri kullanabilir, çevrene tavsiye edebilirsin. Çalışmak istediğin saatleri kendin belirleyebilirsin. Huncalife’ın sunduğu eğitimlerden yararlanabilir, sosyal çevre oluşturabilir, yeni insanlarla tanışabilirsin.
8Kimler HuncaLife Temsilcisi Olabilir?
a. Başvuru sahibi 18 yaşını bitirmiş, fiil ehliyeti olan bir kişi olmak zorundadır. b. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların, HuncaLife temsilcisi olabilmek için çalışma ve oturma izinleri olduğunu kanıtlamaları gereklidir. c. Sponsorsuz kayıt sadece Yönetim Kurulu kararı ile yapılabilir. - Başvuru sahibi temsilci olabilmek için Huncalife web sitesinde bulunan Sözleşmenin tamamını inceledim ve onayladım” ve “Kayıt Ol” onay butonunu mutlaka tiklemelidir. - Safir seviyesine gelen ve bu seviyede 6 ay kalan temsilcilerimiz Huncalife ile çalışmalarına devam edebilmek için aynı sözleşmeler ıslak imzalı olarak temsilci tarafından Müşteri Hizmetleri Birimine ulaştırılması zorunludur. d. Bir ülkede bulunan yabancı uyruklu bir vatandaş oturma ve çalışma izni ile Müşteri Hizmetlerine veya sponsoruna müracaat etmesi halinde sisteme kaydı gerçekleştirilir ve Temsilci olarak faaliyetlerini sürdürebilir.
9Huncalife ürünleri satarak ne kadar kazanabilirim?
Bu tamamen sana bağlı. Her ay hazırladığımız katalog, düzenlediğimiz kampanyalarda yeni satışa sunulan ürünler ve inanılmaz promosyonlarla daha kolay satış yapabilirsin. Sana bağlı ekibi ne kadar doğru yönlendirir ve bilgilendirirsen o kadar çok kazanırsın. Detaylı bilgi almak için 0 533 280 88 20 hattımıza ulaşabilirsin.
10Nasıl sipariş oluşturabilirim?
1. HuncaLife sistemine kayıt ol. 2. Kişisel bilgilerini eksiksiz doldur. 3. Kullanıcı adı ve şifren ile sisteme giriş yap. 4. Dilediğin ürünleri seç ve sepetine ekle. 5. Teslimat adresini belirleyip, ödeme yöntemini seçin. 6. Hizmet almak istediğin kargo firmasını seçin. 7. Siparişini tamamla. İnternet üzerinden siparişte ödemeler, banka havalesi, posta Havalesi, kredi kartı ödemesi, açık hesap ile ödeme veya kapıda ödeme ile yapılabilir.
11Kataloğa online nasıl ulaşabilirim?
İnternet sitemizde ana sayfa ekranında sağ üst köşede ilgili aya ait kataloğu inceleyebilirsin. Dilersen kategori bazında ürünleri inceleyebilir, 0 533 280 88 20 nolu telefonu arayarak sipariş verebilirsin.
12TC kimlik numarası vermek zorunlu mu?
Sistem üzerinden gerçekleştireceğiniz alışveriş işlemlerini ticari olarak adınıza faturalandırılması yasal bir zorunluluktur. Faturalandırma işlemi için Vergi Numarası veya T.C. Kimlik numarası gerekmektedir.
13Kendi Üyeliğim Altında Kayıtlar Açabilir miyim?
Üyelik işlemleriniz gerçekleştikten sonra dilerseniz sizde Ekibinizi kurmaya başlayabilirsiniz.
14Adres bilgilerim neden isteniyor?
Oluşturduğunuz siparişlerin, belirteceğiniz adrese teslim olması için adres bilginiz gerekmektedir.
15HuncaLife temsilciliğimi nasıl iptal ettirebilirim?
Hiç sipariş verilmediği takdirde 3 ay, sipariş verildiği durumda ise 6 ay sonunda temsilciliğiniz sistem tarafından pasif duruma getirilir. Bu süreleri beklemek istemeyen temsilcilerin, müşteri hizmetleri departmanına göndereceği yazılı istifa dilekçesi ile temsilciliğine son verilebilir. Tekrardan HuncaLife sistemine dahil olmak istenirse 6 ay beklemek gerekmektedir.
16Huncalife Üyeliğim Ne Kadar Zaman İçerinde Düşer?
Kayıt olduğunuz tarih itabari ile 2 ay içerisinde minimum 1 kalem üründe olsa ürün vererek aktif temsilci olursunuz .Sonrasında 6 içerisinde sipariş verilmediğinde üyeliğiniz iptal olucaktır.
17Yurt Dışından Kayıt Yapabilir miyim?
Şuan sadece Türkiye sınırları içerisinde kayıt yapılabilmektedir.
18Üyelik İşlemlerinin Gerçekleştiğini Nasıl Anlayacağım?
Üyelik işleminiz gerçekleştiğinde vermiş olduğunuz cep telefonuna temcilci nosu ve şifreniz gönderilecektir.
19Huncalife Temsilci Şifremi Unuttum?
Müşteri Hizmetlerini Arayarak tekrar öğrene bilirsiniz.0850 333 20 30-0 850 333 80 90
20Huncalife Şifremi Değiştirebilir miyim?
Sisteminizde Kişisel bilgiler bölümünden 8 karakter içeren yeni bir şifre tanımlayabiirsiniz.
21Yeni Üye Oldum Kataloğum Ne zaman gelir?
Vermiş olduğunuz ilk siparişle birlikte Kataloğunuz gönderilecektir.
22Huncalife Hakkında Merak Ettiğiniz Diğer Sorular için?
0 533 280 88 20 telefon hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Huncalife Ürünleri Hakkında

1Huncalife Ürünleri Sağlık Bakanlığı Onaylı mı?
Mevcut kanun ve yönetmeliğe uygun olarak kozmetik ürünlerimizin bildirimlerini Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna yapmaktayız.
2HuncaLife ürünlerini nasıl satın alabilirim?
Ürünlerimiz, HuncaLife temsilcileri aracılığıyla satılmaktadır. HuncaLife temsilcisi ile görüşerek, müşteri olarak tüm siparişlerinizi ona verebilir ya da sistem üzerinden HuncaLife temsilcisi olup ürünlerimizi %40 kazanç fırsatı ile satın alabilirsiniz.
3Huncalife Ürünlerinin Helal Sertifikası Var mı?
HELAL ÜRÜN SERTİFİKASI, ürünleri, katkı maddelerini, hazırlama ve işleme yöntemlerini, temizlik ve sağlık şartlarını, islami kurallara uygun katı güvenlik kuralları içinde denetleyen tarafsız bir bilirkişi raporudur. Bu belge ile ürünlerimizde islami kurallara aykırı hammaddeler kullanmadığımızı garanti ederiz.
4Paraben Nedir? Huncalife ürünlerinde paraben kullanılıyor mu?
Paraben, kozmetik ürünlerde koruyucu görevi üstlenmektedir. Türkiye kozmetik Sağlık Bakanlığı İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu - Kozmetik Daire Başkanlığınca denetlenmektedir. Yönetmelikler ise Avrupa Birliği (EU) kapsamında sürekli güncel olarak takip edilmektedir. Gerek paraben gerekse diğer kısıtlı-yasaklı hammaddeler yönetmelik uyarınca kullanılmaktadır. Paraben, bakteri-küf-maya gibi kozmetikte istenmeyen mikrobiyolojik üremeler için kuvvetli bir koruyucu olup içtiğimiz ilaçtan çocuk şuruplarına kadar birçok üründe kullanılmaktadır. Son yıllarda yasaklanan ve zararlılığından bahsedilen parabenler uzun zincirli paraben grupları olup ürünlerimizde yönetmeliğin uygun gördüğü dozda ve uygun olan kısa zincirli parabenler kullanılmaktadır.
5Hangi maskaramız suya dayanıklı?
The hyper curl ve volume maskara suya dayanıklıdır. İçeriğindeki yeni nesil film oluşturucu sayesinde ağlama-yada anlık su gelişlerinde akmayan mascara su ile ovma hareketi yapıldığında kolaylıkla temizlenir.
6Temsilci olmadan sipariş verebilir miyim?
HuncaLife temsilcisi veya sponsoru aracılığıyla üye olmadan sipariş verebilirsiniz.
7SLS ve SLES nedir? Zararı var mıdır?
Sodyum Lauril Sülfat (SLS) ve Sodyum Laureth Sülfat (SLES), yüzey aktifleştirici maddelerdir. Her iki madde de etkin birer bileşim olarak temizleyici ürünlerde, krem ve losyonlarda kullanılmaktadırlar. Krem ve losyonlarda kullanım amaçları cilt yüzeyini ıslatmak, yağları çözmek ve lekeleri önlemektir. Temizleyici ürünlerde ve banyo köpüklerinde ise köpürtücü özellikleri nedeniyle kullanılırlar. SLS ve SLES maddelerinin kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde kullanımı ilk olarak 1983’te ve daha sonra, 2002’de yapılan araştırmalar sonucu güvenli bulunmuştur. Kanserojen olduğu bilinen maddeler çeşitli uluslararası kuruluşlar tarafından belirlenip tescil edilmektedirler. SLS ve SLES, kanserojen maddeleri takip ve tescil eden kuruluşlar tarafından kanserojen olarak sınıflandırılmamıştır. Her iki maddenin de kansere yol açmak başta olmak üzere insan sağlığına risk teşkil edecek bir özelliği bulunmamaktadır. İlgili hammaddelerin Kozmetik Regulasyonun da herhangi bir kullanım kısıtlı olmadığı gibi yasaklanmış hammaddelerden de değildir.
8Parfümleriniz kalıcı mı?
Parfümlerimizin 8 saate kadar hissedilebilir kalıcılıkta olduğuna dair şirket içi testleri yapılmaktadır. Proje aşamasında bu testleri geçebilen esanslar piyasaya sunulmaktadır. Parfüm kalıcılığını esansın koku yönü, kullanıcının ten yapısı ve hatta kullandığı süreçteki ruh haline kadar birçok parametre etkilemektedir. Aynı zamanda kalıcılık için parfümü vücudun en yüksek ısısı olan ve yayılmasına yardımcı olacak boyun, bilek, kulak arkası gibi bölgelerine sürülmesinde fayda vardır.
9Rujlarda kurşun var mı?
Rujlarımızın üretiminde kurşun, arsenik, kadminyum, civa gibi ağır metallerin hiçbiri doğrudan katkı olarak kullanılmıyor. Bu metaller doğada da çeşitli şekillerde bulunan metaller ve makyaj malzemelerinde kullanılan boyalardan da ürünlere geçme şansı mevcut. Vücudumuzda da bulunan bu tarz materyaller için Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Kozmetik Dairesi Başkanlığına bağlı olduğumuz yönetmelikçe açıklanan sınırlamalar mevcuttur. Ürünlerimiz ‘Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmış değerlerin altındadır.
10Sarımsaklı Şampuan’ın özellikleri nedir?
Ürünümüzde SLES bulunmamaktadır. Amonyum Laureth sülfat kullanılmıştır. Diğer özellikleri şu şekildedir; Yıkama sırasında kaliteli köpük elde edilmektedir. Saçta durulanması kolay olmaktadır.
11Kataloğa online nasıl ulaşabilirim?
İnternet sitemizde ana sayfa ekranında sağ üst köşede ilgili aya ait kataloğu inceleyebilirsin. Dilersen kategori bazında ürünleri inceleyebilir, 0 533 280 88 20 nolu telefonu arayarak sipariş verebilirsin.
12Bebek Şampuanları göz yakıyor mu?
Oftalmolojik test, ürünlerin gözde hassasiyete ve/veya alerjiye neden olup olmadığı ile ilgili yapılan bir testtir. Göz çevresine temas eden ürünler için yapılır. Göz doktorları tarafından rapor edilir. Bebek şampuanımız bu rapora sahiptir. Bu test ürünün göz yakıp yakmayacağı hakkında bilgi vermez. Göz yakma konusu ile ilgili ‘Göz Yakmaz Testleri’ yapılmaktadır. Bebek şampuanımıza bu testte çok satan rakip ürünlerle karşılaştırmalı olarak yapılmış ve sonuçlar minimal düzeyde çıkmıştır. Fakat ürünün üzerine göz yakmaz yazılması yönetmelikler gereği uygun değildir çünkü bebekler üzerinde gerçek testler yapılması yasaktır. Bu testler suni ortamlarda yapıldığı için bu tarz ibarelerin kullanılmasına izin verilmemektedir.
13Huncalife Essential Citronella Yağı Kullanımı nasıldır?
Limon özünden elde edilen citronella yağı, bitkisel kaynaklı esansiyel yağdır. Alerjen riskini minimize edecek şekilde formülize edilmiştir. Cilt ile uyumlu olup, serinletici etkisiyle ruhu canlandırmaya yardımcıdır. Kullanımı oldukça pratiktir. Doğru kullanıldığında, kuvvetli hoş kokusuyla cildinize masaj yaparak, cilt temizlemeye yardımcı olur. Paraben, Parafin, SLS, SLES, petrol türevi ürünler, suni renklendiriciler, sentetik kokular içermez. Sadece harici kullanım içindir. Kullanmadan önce, cildinin uygun bir bölgesinde öncelikle ufak bir miktar deneyin, sonrasında üç veya dört damla citronella yağını, temiz cildine / vücuduna masaj yaparak uygulayın. İhtiyaç halinde tekrarlanabilir.
14Sarımsaklı şampuanın içeriğinde bulunan ALS nedir, zararlı mıdır?
ALS-ALES yıkama yüzey aktifleri olup alkil sülfat grubu içerisindeki anyonik yüzey aktif aslında en yaygın olarak kullanılan SLES-SLSye göre daha yumuşak ve az irrite edicidir. Kuvvetli köpük yapma özelliği olan bu birincil yüzey aktif madde kozmetik mevzuatında yasaklı olmayan bir üründür. Ayrıca firma olarak hem EU hem de TC Sağlık bakanlığı mevzuatlarına uygun ürünler yapmakta olup regülasyonun uygun gördüğü hammaddeleri yine uygun görülen aralıklarda kullanmaktayız.
15Ürünleri hayvanlar üzerinde teste tabi tutuyor musunuz?
Ürünlerimiz hayvanlar üzerinde hiç bir şekilde test edilmemektedir. Hayvansal testler son birkaç yıldır mevzuatta da yasaklanmış ve iddia olarak yapılamayacağı da belirtilmiştir. Böyle bir uygulama yasal değildir.
16Kolonyalar arasında renk farkının nedeni nedir?
Esansdaki bitkinin doğası gereği içerisinde vanilya, pudra veya turunçgiller olan esanslar sararma yapabilir. Ancak etkisinde bir değişiklik gözlenmez. Sadece saklarken güneş ışığı ve ısıdan uzak tutulmalıdır.
17Potasyum sorbat ve sodyum benzoat nedir?
Potasyum sorbat ve sodyum benzoat ürünlerin mikrobiyolojik olarak üremesini yani küf-maya-bakteri yapmasını engeller. Kozmetik ürünleri TC Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumu / Kozmetik Dairesi Başkanlığınca denetlenir ve yayınlanan yasa-tüzük vs ye tabii tutulur. Biz de Sağlık bakanlığının izin verdiği hammaddeleri sınırladığı ölçüler içerisinde kullanmaktayız.
18Palmiye yağı kullanılan bir ürünümüz var mıdır?
Herhangi bir ürünümüzde palmiye yağı kullanılmamaktadır.
19Hamileler Huncalife ürünlerini kullanabilir mi?
Kozmetik urunleri insan cildinin ust tabakasina etki ettiğinden ürunlerin icindeki aktif bilesenlerin cilt altina inerek, kan dolasimina katilmasi ve metabolizmayi etkilemesi beklenemez. Ancak hamilelik özel bir dönem olduğundan, Bazı ürünlerin kullanımı için hamilele rin ürün kullanımı öncesinde doktoruna danışmalarını tavsiye ediyoruz.
20Ürün içeriklerini nasıl temin edebilirim?
Her ürünün ambalajında ürün içerik bilgileri, kullanım bilgileri ve uyarılar bulunmaktadır.
21Cilde temas eden ürünlerin iç organlarımıza bir zararı olur mu?
Cildimiz yani deri 3 tabakadan oluşur. Epidermis – dermis ve subkutis (Hipodermis) . Epidermis yani en üst tabaka 4 katmandan oluşur: Bazal tabaka - Stratum spinozum - Granüler tabaka ve Stratum korneum. Bağlı olduğumuz Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz kurumunun yayınlamış olduğu “TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU KOZMETİK ÜRÜNLER VE BİLEŞİMLERİ HAKKINDA KILAVUZ” göre Kozmetik ürün: İnsan vücudunun dış kısımlarına; epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlarına veya dişler ile ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek, bunları korumak, iyi bir durumda tutmak veya vücut kokularını düzeltmek olan bütün madde veya karışımları ifade eder. Belirtildiği üzere kozmetik sadece en üst tabaka ile ilgilenebilir. Alt tabaklara dahi nüfuz etmez ederse ilaca girer. Bu sebeple değil iç organa direk nüfuz etmesi derinin alt tabakasına dahi etki edemeyiz. Mevcut hiçbir ürünümüz kozmetik mevzuatına aykırı olamayacağı için iç organları hedefler bir ürünümüz yok.
22Aynısefa Kreminin özellikleri nelerdir?
Antiseptik özelliği ile bilinen aynısefa çiçeği ekstresi yağı içerir. Yoğun nemlendirme özelliği ile ciltteki gerginlik ve sertlikleri yumuşatmaya destek olur. Çevresel etkilere karşı bariyer oluşturur. Cildi yatıştırır. Düzenli kullanıldığında hassas ciltler için besleyicidir.
23Çay Ağacı Kreminin özellikleri nelerdir?
Antiseptik olduğu bilinen çay ağacı bitkisi ciltteki kırmızı lekelerin yayılmasını engellemeye destek olurken, böcek sokmalarında kaşıntıyı azaltmaya yardımcıdır. Tatlı badem yağı ve avokado yağı ile kurumuş ve çatlamış cildi nemlendirmeyi destekler.
24Huncalife Hakkında Merak Ettiğiniz Diğer Sorular için?
0 533 280 88 20 telefon hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
25At Kestanesi masaj jelleri ne işe yarar?
Bioten At Kestanesi masaj jelleri içerisinde bulunan atkestanesi, sarmaşık, nane, kafur yağı, biberiye ekstreleri ve bitkisel karışımlar sayesinde rahatlamana yardımcı olurken serinletici etkisi ve ferah kokusu ile kendini daha iyi hissetmene destek verir. İçeriğinde bulunan buğday yağı ve atkestanesi ekstresi cildin yumuşaması, güçlenmesi ve sıkılaşmasını hedefler.
26Seasons topuk bakım kreminin içeriğindeki Chitosan ve d-panthenol özleri ne işe yarar?
Seasons topuk bakım kremi içeriğindeki Chitosan karidesin kabuğundan elde edilmektedir, antimikrobiyel ve antibakteriyeldir. Kozmetik sektöründe nitelikli aktif olarak kullanılır. Jel formülüyle ciltte ince bir film tabakası oluşturarak canlandırıcı etki yaratmaya yardımcı olur. Ciltteki kızarıklık ve kaşıntıların giderilmesini d-panthenol ile yıpranmış ve çatlamış topukları nemlendirerek cildi yumuşatıp, doğal nemini kazandırarak önlenmesi hedeflenir. Topuk bölgesinin yanı sıra sertleşmiş ve rengi koyulaşmış ayak tabanı, bilek, diz ve dirseklerde de kullanılabilir.
27Avokado Yağının özellikleri nedir?
Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado hem doymuş hemde doymamış yağlar ve protein açısından da oldukça zengin bir tropikal meyvedir. Ayrıca bol miktarda A ve E vitamininin yanında B grubu vitaminleri ve potasyum gibi mineralleri içinde barındıran zengin bir besindir. Avokado yağının saçlar için önemi, onları mükemmel derecede yumuşatması ve boyadan, kötü hava koşullarından, temiz olmayan ortamlardan, nemsizlikten yıpranan saçların bakımını yapmaya yardımcı olur.
28Mop’lar nerelerde kullanılır?
Duvar için olan mop da yer için olan mop da aynı dokuda ve özelliktedir. Sert yüzeylerin hepsinde güvenle kullanılabilir.
29Skin perfect yaşlanma karşıtı kremlerde yaş ibaresi yok hangi yaş üzeri kişiler kullanabilir?
Yaşlanma belirtileri, kişiden kişiye değişiklik göstererek farklı yaşlarda daha yoğun ya da daha az olarak görülebilir. Bu bakımdan yaş belirtmek doğru değil.. Seriyi 25 yaş üstü herkes kullanabilir. Daha yoğun bakıma ihtiyaç duyulursa serum da düzenli olarak kullanılabilir.
30Tarım bakanlığı izniniz var mı?
Tarım Bakanlığı genelde Ziraai ilaçlar ve ürünleri ruhsatlandırır, Huncalife’ta Bakanlığın baktığı bir ürünümüz bulunmamakta. Kozmetik ürünler TC Sağlık Bakanlığı İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu Kozmetik Ürünler Daire Başkanlığınca denetlenir.
31Çatlak ve çatlamaya eğilimli ciltler için hangi krem iyi gelir ?
Selülit kremi, Aynı sefa ve Bioten Jojoba She yağı kremi önerilmektedir.
32Boyadaki açıcılarda kaç volüm oksidan var?
10.0 da 30 volüm diğer tüm renklerde 20 volüm oksidan bulunmaktadır.
33Skin Perfect Eye Cream ürünü sıcakta bozulur mu?
Skin Perfect ürünlerimiz etkinliği olan bir ürünümüz olduğudan dolayı içerisinde bitkisel kaynaklı doğal hammaddeleri yoğun olarak içermektedir ki, yoğun bir sıcaklığa maruz kaldığında bütün kozmetik ürünlerinde olabileceği gibi renk ve yapıda değişmeler gözlenmektedir. Bu nedenle ürünümüz serin yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ayrıca ürün uygulama yapıldıktan hemen sonra amabalaj sıkıca tekrar kapatılması gerekiyor, uzun süre hava ile teması da ürünün kısa sürede etken maddelerin oksitlenmesine neden olmaktadır.
34Traş Jeli Köpürmüyor, neden?
Ürünümüz shave gel olarak lanse edilmiş olup, köpürme özelliği bulunmamaktadır. Müşteri için genel bilinir tıraş için kullanılan ürünlerden farklı olması, yanlış algıya sebep olmuştur. Ürün köpürmeden sakal bölgesinde kaygan zemin uygulayarak, tıraş bıcağını daha kolay hareket etmesini sağlayarak, daha efektif tıraş sunarken içeriğindeki vitamin E cildinizin parlak görünmesini sağlarken, Ginseng özü cildinizi korumayı hedefler. Ürün için etiket kısmında kullanımda da belirtiğimiz gibi: Yüzünüzü ıslattıktan sonra avucunuza bir miktar jeli alınız. Yüzünüze masaj yaparak sürünüz. Tıraş sonrası cildinizi durulayınız.
35Fondöteni nasıl test edebilirim?
Eğer fondöten teninde kayboluyorsa o zaman doğru renk tonundasın demektir. Fondöteni elinde denememelisin, çünkü elin renk tonu ile yüzün renk tonu hiçbir zaman aynı değildir. Yüzün küçük bir bölümünde denemek sağlıklı olacaktır, fakat eğer yüzünde deneyemiyorsan kolunun iç kısmı yüzüne en yakın hassasiyet ve tonlarda olduğu için burada deneme yapabilirsin.
36Parfümler kişiye göre farklı kokar mı?
Parfümün kalıcılığı kişinin tenine uyumluluğuna, beslenme – uyku alışkanlığından ruh haline kadar birçok parametreye bağlı olarak değişim gösterebilir. Genelde sarışınlar özellikle çiçek kokulu parfümleri üzerlerinde uzunca bir süre koruyabilirler, esmerler ise daha çok ağaç ve aromatik kokuları kullanabilirler.
37Çift etkili at kestanesi ürününü kimler kullanabilir?
Cildi hassas olan temsilcilerimizin bu ürünü kullanırken dikkatli olmaları gerekip, cildi hassas ise doğal aktiflerden dolayı ciltte tahriş olma ihtimalini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Böyle bir hassasiyet var ise normal at kestanesini tercih edebilir.
38Çocuk diş macununun arkasında siyah ibare doğal mı kimyasal mı?
Bandın siyah-yeşil ya da mavi olması ürün içeriği hakkında herhangi bir bilgi vermediği gibi sadece ürün dolumlarında tasarım renkleriyle zıtlık oluşturup ürünün dolum hattından sorunsuz ayrılmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.
39Sabunlarımızda Kostik Var mı? Kostik Nedir?
Kostik diğer adı ile sodyum hidroksit nem çekici, pH ayarlayıcı ve sabunlarda sabunlaşma reaksiyonunu gerçekleştirici bir maddedir. Suda kolaylıkla çözünür. Ürünlerimizde Ph ayarlayıcı olarak kullanılmaktadır.
40Saç kremi nasıl kullanılır?
Saçlarını şampuanladıktan sonra, saçına eşit miktarda dağıt. Birkaç dakika bekle ve ardından durula.
41Argan yağı içeren saç serumu nasıl kullanılır?
Avucuna aldığın ürünü ellerinde yay ve havluyla kurulanmış veya nemli saçına eşit miktarda dağıtarak uygula. Saçlarını her zamanki gibi şekillendirebilirsin. İhtiyaç duydukça kullanılabilirsin.
42Yeni ürün önerisinde bulunuyorum, dikkate alınıyor mu?
Sadece sen değil, bir çok kişiden çok farklı ürün talepleri geliyor. Ürün talepleri ilgili departmanımızca mutlaka değerlendiriliyor. Ancak yeni bir ürünün satışına karar verilmesinden itibaren minimum 6 maksimum 8 aylık bir süre gerektiğini de unutma.
43Ürün şikayetlerimle ilgili ne yapmalıyım?
Öncelikle şikayete konu olan ürünün seri numarasını ve üretim tarihini tespit etmelisin. Bu bilgiler tüplerde tüpün düz olan uç kısmında yazarken, kutulu ürünlerde barkodun olduğu bölümde yazmaktadır. Bu bilgileri Müşteri Hizmetleri ile paylaştığın takdirde müşteri hizmetleri Kalite kontrol birimine şikayetini iletecek ve ürünü incelemeye alacaktır.
44Stokta olmayan ürünlerden nasıl haberdar olurum?
Stokta olmayan ürünler, ve stoklara girmeyecek ürünler web sitesinde sana özel sayfada (Temsilci sayfasında) “Duyurular” başlığı altında yapılmaktadır. Bu bölümden detayları öğrenebilirsin.
45Stokları biten ürünler ne zaman gönderilir?
Stoğu biten ürünler, depomuza girip satışa sunulmaya başlandıktan sonra vereceğin ilk siparişle birlikte ve sipariş edildiği kampanyadaki fiyat ve kampanya koşullarıyla gönderiyoruz. Stokta olmayan ürünler düzenli olarak web sitesinden yayınlanır.
46Bazı ürünler uzun süre stoğa neden girmiyor?
Hammaddenin geldiği ülkelerde zaman zaman mevzuat değişiklikleri olabiliyor, üretimde gecikmeler yaşanabiliyor. Bu da tedarik sürecini uzatabiliyor. Bu gibi durumlarda 4-6 ay kadar ürün tedariği uzun sürebiliyor.
47Kampanyada stoğu biten ürün olduğunda ne yapabilirim?
Kampanyada kullanılan ürünler stoklarla sınırlı olabilmektedir. Bu nedenle öncelikle kampanyadan stok dahilinde yararlanmak için siparişini erken geçmelisin. Kampanya dahilindeki ürün stokları bittiğinde Huncalife kampanya ürünü yerine muadil ürün gönderebilir yada kampanyayı satışa kapatabilir.